Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
Někdy na podzim roku 1999 jsme se na ÚN Seč seznámili s příznivci rybolovné techniky přívlač. V tuto dobu zde totiž probíhalo jedno z kol krajského přeboru, tedy kvalifikace na mistrovství ČR - přívlač. Zde jsme se při příjemném rozhovoru s hlavními pořadateli dozvěděli, že v současné době se rozvíjí tato celorepubliková soutěž a také co všechno to závodění obnáší. Neváhali jsme ani okamžik a přihlásili jsme se do divize pro rok 2000.

V této době náš tým čítal pouze 3 členy a to: Tomáš, Eduard a Michal Tichovi a podle toho jsme si také dali jméno „TEAM Slatiňany“. Po úspěšném zvládnutí sezóny 2000 jsme na jejím konci postoupili do 2. ligy pro rok 2001. V této soutěži již závodí celá polovina republiky a z toho důvodu se také rozrůstáme o další dva členy Markétu Ondráčkovou (nyní Tichou) a Jana Korbela ml. .

Závody se konají na všech typech vod na celém území republiky včetně Moravy. V minulém roce 2001 jsme se po těžkých závodech v Přelouči a v Hustopečích nad Bečvou probojovali úspěšně do 1. ligy , kdy jsme z 2. ligy postoupili jako druzí. Dále se jediná členka našeho týmu Markéta stala mistryní ČR pro rok 2001. V současné době pro rok 2002 čítáme již plných 6 členů a to ze strany Tichých - Tomáš, Michal, Eduard a Markéta, a ze strany  Korbelů - Jan ml. a Aleš. Na letošní sezónu se moc těšíme, i když víme, že 1. liga, tedy nejvyšší možná soutěž, již nebude nic jednoduchého, neboť zde již soutěží vybrané týmy z celé republiky. No uvidíme, co nás letos čeká a nemine. Na závěr bych ještě řekl, že jsem někde slyšel, že léta strávená u vody se nepočítají do délky života, tak tedy nezbývá než dodat, hurá na ryby.

S rybářským pozdravem Petrův Zdar: členové TEAMu Slatiňany

 

Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 11.duben 2002
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany