Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
Fotbalisté TJ Spartak ve všech mládežnických kategoriích se zúčastnili v lednu a v únoru série halových turnajů, a to buď v Chrudimi, nebo pořádaných našim oddílem. V neděli 13. ledna uspořádal oddíl kopané III. ročník turnaje starších žáků, na kterém naši hráči obsadili v konkurenci 10 týmů 6. místo.

V neděli 27. ledna se naši elévové zúčastnili turnaje v Chrudimi, kde skončili na 5. místě když herně drželi krok i s nejlepšími týmy z AFK Chrudim. V sobotu 2. února  proběhl v naší hale již 8. ročník turnaje dorostu s tradičně velmi kvalitním obsazením. Naši hráči v něm nakonec obsadili mezi 10 celky konečné 5. místo což byl v dané konkurenci úspěch.

Navíc jsme získali i jednu individuální trofej - nejlepším střelcem turnaje se stal náš Pavel Hanuš, který zatížil konta soupeřových brankářů celkem 5 góly. Ceny nejlepším 4 týmům turnaje věnovala slatiňanská firma Česká stavební huť. Hned následující den se uskutečnilo ve slatiňanské hale klání mladších žáků, kde naši hráči skončili na 9. místě také z 10 celků. Ceny pro nejlepšího hráče, brankáře a střelce  tohoto turnaje věnoval jeden ze sponzorů slatiňanské kopané p. Vladimír  Tuček. V neděli 10. února  se starší žáci zúčastnili turnaje v chrudimské hale, kde obsadili 9. místo. Tentýž den proběhl v naší hale turnaj elévů za  účasti 9 týmů. Naši nejmladší v něm skončili na lichotivém 4. místě. Kromě dvou výše jmenovaných sponzorů patří dík fotbalového oddílu i  Městu Slatiňany, které také finančně přispělo na ceny do všech 4 těchto slatiňanských halových turnajů různých věkových mládežnických kategorií.

Kromě těchto akcí pak ve dnech 6. - 10. února absolvoval tým dorostenců zimní sportovní soustředění v Horním Bradle - na stejném místě jako v lednu starší a mladší žáci. Na tuto akci sponzorsky přispěly firmy GEODET a BONET.

Dospělí i dorostenci pak již také začali s přátelskými zápasy na venkovním hřišti, jimiž se připravují na zahájení jarní části mistrovské sezóny, která začíná o předposledním březnovém víkendu.

 

Autor: TJ SPARTAK, Trvalý odkaz, Sport, Ostatní, 15.březen 2002
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany